Arena Zabrze zaprasza dzieci z okazji ich święta. W planach muzyczna zabawa, koncert Majki Jeżowskiej, konkursy, turnieje...

Dzień Dziecka już w środę. Jak będzie świętowany w Zabrzu? wprawdzie część imprez odbyła się w miniony weekend, ale sporo jeszcze przed nami.

Facebook/ Arena Zabrze
Arena Zabrze

Jeśli nie będziecie mieli pomysłu jak tym razem spędzić ten wyjątkowy czas ze swoimi pociechami, śmiało możecie skorzystać z miejskich propozycji. Ci, którzy odwiedzili w weekend Teatr Nowy czy Muzeum Górnictwa Węglowego, na pewno tego nie żałują. Podobnie jak ci, którzy wzięli udział w imprezie pt. „Rodzinny czas zabaw i relaksu dla zdrowia” w Mikulczycach.

Jak informują władze miasta, tradycyjnie jak co roku w Arenie Zabrze odbędzie się wydarzenie organizowane z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. – Od godziny 10.00 do 15.00 zapraszamy dzieci, młodzież do skorzystania z wielu atrakcji. W programie: muzyczny start (godz. 10.00), dzieci dzieciom – powitanie (godz. 10.30), koncert z przebojami Majki Jeżowskiej (godz. 10.45), kolorowe taneczne animacje (godz. 12.15), Bajkowe party z mega pluszakami (godz. 12.30) oraz konkursy z nagrodami (godz. 14.00) – informuje zabrzański magistrat.

Prócz tego, na miejscu na najmłodszych czekać będą policjanci i strażacy, którzy opowiedzą o swojej pracy – o której tak często przecież marzą mali chłopcy. Dostępne będą dmuchańce i zjeżdżalnie oraz słodki poczęstunek. Dodatkowo odbędzie się symultana szachowa, turniej mini tenisa i piłkarzyków.

Z kolei kilka dni później, bo 4 czerwca, Park 12C Sztolni Królowa Luiza zaprasza najmłodszych do swej pokopalnianej przestrzeni, która wypełni się śmiechem, piskiem, balonami i zapachem słodyczy.

czytaj więcej:

Arena Zabrze

Rozpoczyna się wyburzanie zachodniej trybuny Areny Zabrze

Arena Zabrze

Kto wybuduje czwartą trybunę Areny Zabrze? Jest przetarg

Trybuna zachodnia Areny Zabrze zostanie wyburzona

Czwarta trybuna Areny Zabrze do wyburzenia. W dwa miesiące

Arena Zabrze

Rozbiórka starej trybuny Areny Zabrze: wykonawca wybrany

W Arenie Zabrze powstanie nowa siedziba Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z nową siedzibą

Sztolnia Królowa Luiza

Zwiedzanie i miejska gra: Światowy Dzień Turystyki w Zabrzu

Turniej szachowy odbędzie się w arenie Zabrze

Arena Zabrze: będzie szachowy rekord na 100-lecie miasta?