Alkoholowe ekscesy w Rokitnicy, znieważeni policjanci. Zatrzymanemu 52-latkowi grozi teraz więzienie

Policyjna interwencja w Rokitnicy zakończyła się znieważeniem funkcjonariuszy. Zatrzymanemu 52-latkowi grozi teraz nawet kara więzienia.

Pixabay, zdj. ilustracyjne
Policja

Policjanci z komisariatu V zostali wezwani na nocną interwencję – w Rokitnicy, w piwnicy jednego z bloków, dwie osoby miały spożywać alkohol. I rzeczywiście, na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich był już tak pijany, że nie tylko nie był w stanie podać swoich danych osobowych, ale miał problemy z poruszaniem się.

Policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień. Natomiast drugi z mężczyzn, 52-latek, w trakcie interwencji znieważył mundurowych wulgarnymi słowami – informuje zabrzańska komenda. 52-latek został zatrzymany, grozi mu teraz nawet więzienie.

Jak przypominają policjanci: – Zgodnie z artykułem 226 Kodeksu karnego: § 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn poszukiwany był listami gończymi

Może Cię zainteresować:

Marihuana, amfetamina i dwa listy gończe. A to jeszcze nie wszystko... Na kolejny trop wpadli policjanci z wydziału kryminalnego

Autor: Redakcja

03/07/2023

Policja zabrzańska

Może Cię zainteresować:

Trzymiesięczny areszt dla 32-latka, który znęcał się nad swoją partnerką i synem. Został zatrzymany podczas domowej interwencji

Autor: Redakcja

29/06/2023