Aktywne Zabrze zaprasza na zawody narciarskie! Kolejny sezon cyklu "Cztery Pory Roku"

Program Aktywne Zabrze rozpoczyna tegoroczny cykl "Cztery Pory Roku" od konkurencji zimowych. Na wspólne szusowanie zaprasza już 6. marca do Ośrodka Narciarskiego Złoty Groń w Istebnej.

UM Zabrze
Cztery pory roku zaczną się od konkurencji narciarskich

Cykl "Cztery Pory Roku" zapoczątkowano w 2020 roku.

- Cztery pory roku, cztery dyscypliny, cztery mistrzostwa i cztery medale - piękna kolekcja. Każdy medal to 1/4 puzzli z których można złożyć jeden duży - mówią organizatorzy.

W pierwszej edycji - zaczęło się od narciarstwa alpejskiego. W zawodach wzięło udział 149 zawodników. Wiosna, a właściwie z powodu pandemii - dopiero późne lato, minęło pod znakiem rywalizacji MTB, w konkurencji zbliżonej do XCC (Cross Country Short Track), w formie indywidualnej jazdy na czas. Na zrekultywowanych terenach poprzemysłowych o medale walczyło 74 kolarzy. Jesienną konkurencją były biegi w parku Pileckiego i 87 startujących. Czwarty medal do kolekcji można było zdobyć w zawodach pływackich - 154 pływaków walczyło o swój kawałek "krążka".

W minionym roku również medalowy sezon rozpoczęło narciarstwo zjazdowe, następnie pływanie, zawody kolarskie i biegi. Z powodów wiadomych - liczba uczestników była zdecydowanie mniejsza, co nie zmienia faktu, że łącznie we wszystkich dyscyplinach wzięło udział blisko 400 amatorów takiej formy rywalizacji sportowej.

- Mimo panującej pandemii koronawirusa planujemy kontynuować ten cykl zawodów. Projekty medali wyglądają całkiem okazale. Tak jak w zeszłym roku biorąc udział we wszystkich czterech zawodach z otrzymanych medali (jak z puzzli) złożysz jeden duży - podkreślają organizatorzy zawodów.

Zgłoszenia do pierwszej dyscypliny sezonu 2022 przyjmowane są tylko poprzez formularz zgłoszeń na stronie www.aktywnezabrze.pl do 3 marca, do godz. 18.00 lub do wykorzystania wszystkich miejsc. Maksymalna liczba uczestników to 150 osób.

W związku z pandemią uczestnicy muszą mieć ze sobą wypełnioną deklarację zdrowotną, którą można pobrać ze strony www.aktywnezabrze.pl, tam też znajdziecie formularz zapisów i regulamin zawodów.

czytaj więcej:

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Zdjęcie Główne

Lubuskie – polska Toskania na zachodzie kraju

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

1140x640 1

Jurapark w Krasiejowie – cały dzień rodzinnej rozrywki!