Akcja „Militarny Mikołaj” przed Centrum Handlowym Platan. W planach parada wozów wojskowych, zabawy, konkursy

W Zabrzu odbędzie się siódma już edycja akcji „Militarny Mikołaj” organizowanej przez Fundację Militarny Mikołaj, Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu oraz, po raz pierwszy, przez Centrum Handlowe Platan. W planach parada wozów wojskowych, namioty z atrakcjami, zabawy, konkursy i, rzecz jasna, spotkanie z Mikołajem.

Fot. Facebook/ Militarny Mikołaj
Militarny Mikołaj

„Militarny Mikołaj” to akcja, która ma na celu edukować dzieci poprzez zabawę. Uczymy dzieci bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz zbliżamy do służb mundurowych. Akcję rozpoczniemy o godzinie 16:00 od barwnej parady wozów wojskowych i nie tylko. W konwoju pojadą m.in. Jeep Willis, Jepp Mahindra, Jeep Navara, Jeep Hamvee, Jeep Dodge, ciężarówka GMC z elfami, wóz opancerzony BTR, ciężarówka Kraz, wojskowa karetka, wóz strażacki Magirus, radiowozy policji oraz wozy Straży Pożarnej. Wozy wojskowe będą przystrojone dekoracjami świątecznymi oraz lampkami. Wystartujemy z Muzeum Techniki Wojskowej, a następnie przejedziemy ulicami Sienkiewicza, Wolności, Monte Casino, Roosevelta, De Gaulle'a, Wolności, Karola Miarki, Religi, a meta zlokalizowana będzie na parkingu Centrum Handlowego Platan, na którym zaplanowaliśmy wiele atrakcji – mówi Daniel Rojek, prezes Fundacji Militarny Mikołaj.

Właściwa impreza rozpocznie się o godzinie 16.30 na parkingu przed CH Platan. Będą zabawy i konkursy, dzieci będą miały także okazję uczyć się zasad bezpieczeństwa na drodze, nad wodą czy w górach w Akademii Militarnego Mikołaja, w Elfiej Akademii Przyrody dowiedzą się, jak wygląda prawidłowa segregacja odpadów i jak zachować się w lesie, w Elfiej Poczcie napiszą list do świętego Mikołaja, a w Elfiej Fabryce Ozdób wykonają choinkowe ozdoby. Będzie też Kula Śniegula (rzucanie śnieżkami w choinkę z dziurkami) oraz Zagubione Renifery (poszukiwania w CH Platan dziewięciu reniferów).

Jednocześnie dzieci będą miały okazję spotkać się ze Mikołajem. Aranżacja tego spotkania będzie wyjątkowa. Sanie Mikołaja będą zlokalizowane na ciężarówce. Dzieci będą mogły porozmawiać z Mikołajem, zrobić sobie z nim zdjęcie, a na koniec otrzymają od niego prezent. To będzie niezapomniane popołudnie dla wszystkich – zapowiada Ewelina Nowak-Olszowiec, regional marketing manager NEPI Rockcastle.

Na godzinę 19 zaplanowana jest parada z udziałem orkiestry dętej, a o godzinie 19.30 odbędzie się pożegnanie Militarnego Mikołaja.

czytaj więcej:

Owad palmiarnia

Często przybierają niezwykłe formy. Wabią swoje...

IMG 9872

W Gliwicach pojawi się 20 nowoczesnych...

Dzierzona gliwice 1

Uwaga kierowcy, zmiany w organizacji ruchu na...

12805835 1035454663162626 3359446603920538367 n

zdjęcie dnia

Muzeum gliwice

W Gliwicach o dobie niezwykłej rewolucji...

Adaś Gliwice 1

Adasia czeka wiele skomplikowanych i drogich...

Zus

E-ZLA zastąpi papierowe zwolnienie lekarskie....