82-letnia zabrzanka straciła blisko 70 tysięcy złotych

50 tysięcy złotych i 4 tys. euro straciła 82-letnia zabrzanka, która wczoraj przekazała pieniądze oszustom podającym się za...
Telefon policja oszustwo

50 tysięcy złotych i 4 tys. euro straciła 82-letnia zabrzanka, która wczoraj przekazała pieniądze oszustom podającym się za jej syna, policjanta i prokuratora.

Oszuści zadzwonili do seniorki na telefon stacjonarny i kazali przekazać pieniędzy wysłanej do niej osobie. W ten sposób miała pomóc swojemu synowi, który według oszustów spowodował śmiertelny wypadek i grozi mu za to areszt. Pieniądze seniorki miały być kaucją i uratować jej syna przed aresztowaniem.

Przestępcy wykorzystują różne sposoby, żeby wzbudzić zaufanie i wyłudzić pieniądze od osób starszych. Niestety pomimo intensywnych działań profilaktycznych oraz licznych komunikatów medialnych przestępcom w dalszym ciągu udaje się ten haniebny proceder. Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie seniorów przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Funkcjonariusze chcą tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie, mogą przekazać im niezbędną wiedzę.

czytaj więcej:

Flaga

11 listopada w Zabrzu - zobaczcie plan obchodów miejskich

Dbaj o powietrze 870x440

Musisz wymienić stary piec! Dzisiaj ostania...

Zabrze gabinet kardiologiczny dla zwierząt

Nowoczesna lecznica weterynaryjna. To zwycięski...

Nitsch sierpien

Trwają prace nad pomnikiem prof. Zbigniewa...

Silesia 2030

Wyzwania woj. śląskiego w dobie transformacji energetycznej

Julia Cielemędzka i Oliwia Nowosielska

Dwie zabrzanki w finale Miss Śląska Nastolatek 2021

Dzien Dziecka PLAKAT A3

Dzień Dziecka w Arenie. Piknik zacznie się o 11.00