82-letni zabrzanin groził swojej sąsiadce śmiercią. Na koniec rzucił w nią... jabłkiem

W Zabrzu na osiedlu Janek doszło do kuriozalnych scen. 82-letni mężczyzna groził swojej sąsiadce śmiercią, ponieważ ta upomniała go, by nie wyrzucał śmieci przez okno. Mężczyźnie za groźby grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Klatka schodowa

Do zdarzenia doszło w środę, 31 sierpnia na osiedlu Janek. Na klatce schodowej jednego z bloków 82-letni mężczyzna groził swojej sąsiadce odebraniem życia, pobiciem i rzucił w jej kierunku jabłkiem. Powodem irracjonalnego zachowania mężczyzny było zwrócenie uwagi przez kobietę, która prosiła, by nie wyrzucał śmieci przez okno.


- W obronie kobiety stanęli inni lokatorzy, którzy usłyszeli awanturę, a o sprawie poinformowano policjantów z zabrzańskiej jedynki. W trakcie czynności śledczy potwierdzili, iż doszło do przestępstwa. Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych - wyjaśnia mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP w Zabrzu.

Zgodnie z kodeksowym zapisem, odpowiedzialności karnej podlega ten, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa, które w świetle prawa nie jest zabronione. Mężczyzna będzie odpowiadał za groźby karalne. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.