Bieg Wiosenny. Ósma edycja ruszy już 7.03 w Parku Śląskim

Bieg Wiosenny to jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Organizatorem imprezy jest Park Śląski...

Biegacze

7 marca z Pól Marsowych ruszy ósma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski.

Park Śląski to najlepsze miejsce na rozpoczęcie sezonu biegowego. Jego atuty? Budzące się do życia po zimie aleje i meta na Stadionie Śląskim. To wszystko zapewnia Bieg Wiosenny, który od lat cieszy się ogromną popularnością wśród biegaczy.

Do pokonania będzie 10-kilometrowa pętla, która jest bardzo urozmaicona i ciekawa. Zawodnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną. Trasa w tej edycji jest nieco zmieniona. Start będzie zlokalizowany przy Polach Marsowych, natomiast meta na bieżni Stadionu Śląskiego.

Start biegu jest lotny i przewidziany jest między godz. 9.00 a 13.00. Zawodnicy będą startować w 15-minutowych przedziałach czasowych z wyznaczonej strefy startowej. Zakończenie biegu planowane jest o godz. 14:30 a dekoracja zwycięzców ok 14:45. Dekoracja zwycięzców ze względu na bezpieczeństwo sanitarne odbędzie się na strefie startu. Jest 6 kategorii dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. Łącznie nagrodzonych będzie 39 osób.

Honorowy Patronat nad biegiem objął Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski. Bieg przeprowadzony będzie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego.


czytaj więcej:

Modernizacja torowisk w Zabrzu

Uwaga, utrudnienia. Trwa modernizacja torowisk

Luxtorpeda przyjedzie do Zabrza

Carnall Festival coraz bliżej. Kto zagra w Zabrzu?

Zabrze plac zabaw przy ul Jabłońskiego

Ruszyła IX edycja budżetu obywatelskiego

Remonty Zabrze

Pięć kamienic przejdzie termomodernizację

MPŚ konkurs 1920x1080

Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” właśnie wystartował

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Wyróżnienie dla Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził kopalnię Guido

Premier Mateusz Morawiecki w Guido - "14 dni pod ziemią"