68-letni rowerzysta z urazem głowy został odwieziony do szpitala

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek na ul. Składowej.

3 BA3 F98 D DE13 453 C AFB4 67 EA44 E6 B490

W zdarzeniu ucierpiał 68-letni rowerzysta, który z urazem głowy został odwieziony do szpitala. Czynności w sprawie trwaj

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 9.00 na skrzyżowaniu ulicy Składowej i Pyskowickiej. Według wstępnych ustaleń 37-letni kierujący samochodem ford mondeo wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej, uderzył w 68-letniego rowerzystę.

Mężczyzna urazem głowy i potłuczeniami trafiła do szpitala. Potrącony mężczyzna i kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki. Czynności w sprawie trwają.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i niechronionych często prowadzi do tragedii.

Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Apelujemy także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

czytaj więcej:

Zbóje3

Brutalne pobicie i rozbój na przystanku

Policja

Zabrze. Ukradł alkohol i groził śmiercią ochroniarzowi

Oszustzabrze

Zabrzanka oszukana na dziesiątki tysięcy złotych!

64 680561

Policja: Nielegalne wyścigi. Organizatorzy:...

Poszukiwany

Nieletni Dawid wyszedł do sklepu. Nie wrócił....

Poszukiwany kacper zabrze

Policja szuka 16-letniego Kacpra. Oddalił się z...

64 541287

Kierowca nagle stracił panowanie nad autem....