6 kolizji w ciągu jednego dnia na zabrzańskich drogach

Tylko 8 lipca zabrzańscy policjanci odnotowali aż 6 kolizji drogowych, a od początku wakacji było ich aż 68...

Policja zabrze mikulczycka kolizja

Tylko 8 lipca zabrzańscy policjanci odnotowali aż 6 kolizji drogowych, a od początku wakacji było ich aż 68. Ponadto na zabrzański drogach zanotowano dwa wypadki drogowe. Na szczęście żaden z nich nie był śmiertelny.

Pomimo licznych apeli kierowcy często jadą za szybko i za blisko siebie oraz zapominają o udzieleniu pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do kolizji. Jedna z nich miała miejsce wczoraj, na ulicy Mikulczyckiej przy wjeździe na DK88.

Utrata panowania nad pojazdem, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, zbyt bliska jazda za poprzedzającym samochodem, podejmowanie ryzykownych manewrów wyprzedzania, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to ich główne przyczyny. Wczoraj jedna z nich miała miejsce, na ulicy Mikulczyckiej przy wjeździe na DK88. Szczęśliwie w wyniku zderzenia dwóch osobówek żaden z kierujących i pasażerów nie odniósł poważnych obrażeń, a uszkodzeniu uległy jedynie pojazdy.

"Pamiętajmy na drodze o zachowaniu szczególnej ostrożności, rozwagii oraz zdrowego rozsądku. Dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje, naszych pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego" - apeluje policja.

https://www.facebook.com/dzisiajwzabrzu/videos/1146916599006320

czytaj więcej:

Silesian Greenpower

Kolejny sukces bolidu Silesian Greenpower!

Zaginiony kot

Zaginął kot brytyjski

Forum gliwice

Po raz pierwszy w Polsce! Interaktywna wystawa...

Koncert charytatywny

Koncert charytatywny na rzecz fundacji "Różyczka"

Gliwice schronisko kot szuka wlasciciela

Kotka Yoko szuka nowego domu

Zrzut ekranu 2015 03 31 godz 12 03 49

Tydzień w Gliwicach 084

Zrzut ekranu 2015 03 30 godz 22 07 29

Tydzień w Gliwicach 052