59-latek z promilami pędził przez Zabrze ponad 123 km/h

Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że kierujący pojazd był w stanie po użyciu alkoholu...

Speed

59-latek pędził zabrzańskim odcinkiem DK-88 z prędkością ponad 123 km/h. Ponadto przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że był w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W czwartek policyjna kamera wideorejestratora nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę renault.

https://www.facebook.com/dzisiajwzabrzu/videos/755538901917660

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 8.00. Kierowca renault pędził lewym pasem, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wskazał 123 km/h. Pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkość do 70 km/h.

Ponadto przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie 0,10 promila. 59-letni kierowca renault odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo zatrzymano mu prawo jazdy kategorii A.B i T.

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

czytaj więcej:

Ofiary przemocy Zabrze

Dwóch zabrzan znęcało się nad swoimi rodzinami

Trwają poszukiwania Bogusława Latuska

Trwają poszukiwania 44-letniego Bogusława Latuska

Pożar Zabrze

Policjanci ruszyli na pomoc mieszkańcom płonącej kamienicy

Dachowanie na rondzie Sybiraków w Zabrzu

Rondo go zaskoczyło...

3 BA3 F98 D DE13 453 C AFB4 67 EA44 E6 B490

68-letni rowerzysta z urazem głowy został...

nielegalne_wyscigi_zabrze

Koniec nielegalnych wyścigów na ulicach Zabrza?

Policja zabrze komisariat

Ukradli sprzęt warty 125 tys. zł. Usłyszą 34...