Pięć miejsc w powiecie gliwickim, które warto odwiedzić podczas wakacyjnego weekendu

Zrzut ekranu 2016 07 06 o 10 06 42
Wakacyjna pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na dalekie podróże - ze względów finansowych lub z powodu ciągle napiętego grafika. Jak sobie z taką sytuacją poradzić i, mimo niezbyt grubego portfela czy braku dostatecznej ilości czasu, zorganizować sobie wspaniałe wakacje? Stworzyliśmy dla Was listę 5 miejsc, w których możecie wypocząć przy minimalnym nakładzie finansowym i niezbyt dużej ilości czasu.

1. Skansen kolejowy w Pyskowicach

10886160_966676800026633_1341716820_o2Skansen taboru kolejowego został utworzony w 1998 roku na terenie nieczynnego kompleksu wagonowni i lokomotywowni zlokalizowanego przy stacji Pyskowice . W tym niezwykłym miejscu na swojej zasłużonej emeryturze przebywa 26 lokomotyw parowych, 11 lokomotyw spalinowych oraz ponad 20 wagonów towarowych i osobowych. Kolekcję parowozów wzbogaciły m.in. eksponaty z Łaz i likwidowanego skansenu w Krzeszowicach.

2. Park przy pałacu Ballestremów w Pławniowicach

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 11.15.50 Pławniowice to mała wieś na północny-zachód od Gliwic. Gmina jest niezwykle urokliwa i można w niej wypocząć nad jeziorem lub udać się na spacer po towarzyszących pałacowi terenach zielonych. Przynależący do rezydencji park został założony w 1885 roku. Posadzono w nim kilkaset gatunków roślin, z których do dzisiaj zachowało się 40 gatunków drzew (klony, jesiony, lipy i potężny dąb szypułkowy o obwodzie 5 m). Rosną tutaj także drzewa egzotyczne: miłorząb japoński, cypryśnik błotny, choina kanadyjska i kilka gatunków magnolii.

3. Kąpielisko "Leśne Zacisze" w Knurowie

kapielisko_lesne_zacisze(25)Oddane do użytku po gruntownej modernizacji kąpielisko "Leśne Zacisze" latem będzie areną turniejów siatkówki plażowej oraz piłki nożnej na piasku. Swoich sił można też spróbować w badmintonie lub w wodnym aerobiku. Dla rodzin z dziećmi przewidziano gry i zabawy. Szczegółowe terminy będą podawane na bieżąco na stronie knurowskiego MOSiR-u.

4. Klub Łuczniczy A3D Toszek

Zrzut ekranu 2016-07-06 o 10.18.14Klub z Toszka skupia zawodników, sympatyków i pasjonatów. W ramach jego działalności prowadzona jest Szkółka Łucznicza. Koło posiada własną, bardzo dobrze wyposażoną bazę sprzętu sportowego, sukcesywnie poszerzaną i modernizowaną. Oferuje profesjonalne szkolenie łucznicze i wspaniałą zabawę sportowo-rekreacyjną.

5. Trasy rowerowe w Pilchowicach

DROGALKS Entuzjastom dwóch kółek polecamy ścieżki rowerowe w gminie Pilchowice. Ich łączna długość to około 30 km. Dla rowerowych maniaków prawdopodobnie to za mało, ale dystans wydaje się odpowiedni na familijną przejażdżkę. Jadąc pilchowickimi trasami natkniemy się na wiele atrakcji, takich jak zabytkowy, drewniany Kościół p. w. Michała Archanioła.