4 sierpnia Tour de Pologne w Zabrzu. Będą utrudnienia w ruchu

W najbliższy piątek (4 sierpnia) ulicami Zabrza przejadą kolarze biorący udział w jubileuszowej, 80 edycji Tour de Pologne. Na trasę ruszą z parkingu przy stadionie zabrzańskiego Górnika. Kibice kolarstwa już ostrzą sobie zęby na to widowisko, a kierowcy kombinują, jak tego dnia przemieszczać się po mieście. Bo bez utrudnień się nie obędzie.

zabrze.policja.gov.pl
Policjant kolarze

Rozpoczynający się w Zabrzu siódmy etap tegorocznego Tour de Pologne będzie zarazem jego etapem ostatnim. Po pokonaniu blisko 167 km zawodnicy wpadną na metę na krakowskich Błoniach, gdzie zakończą rywalizację.

Piątkowe ściganie rozpocznie się od przejazdu honorowego z ul. Roosevelta przy parkingu Stadionu im. Ernesta Pohla (o godz. 14.30) i dalej ulicami: Roosevelta – gen. de Gaulle’a – al. Korfantego do skrzyżowania z ul. Skłodowskiej-Curie. Tam na rondzie nastąpi nawrót peletonu i kolarze z powrotem przejadą al. Korfantego, a następnie ulicami: gen. de Gaulle’a – Winklera – Makoszowską – Legnicką. Start ostry wyścigu nastąpi o godz. 14.45 w ciągu ul. Legnickiej za wiaduktem nad autostradą A-4. Stamtąd zawodnicy przejadą ul. Legnicką w kierunku Przyszowic, skąd dalej ruszą w stronę Tychów.

Tour de Pologne 2023 w Zabrzu
Tour de Pologne w Zabrzu. Mat. UM Zabrze

Co obecność kolarzy na zabrzańskich ulicach oznacza dla organizacji ruchu? Jak informuje zabrzańska policja, od godz. 6 do 19 całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów będzie ulica Roosevelta na odcinku od ronda przy Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Damrota. Objazd zamkniętego odcinka ulicy Roosevelta dla samochodów wyznaczono w obydwu kierunkach ulicami: Damrota - Olimpijską – Piłsudskiego. Na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14.00– 14:45) będzie następowało krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdowej i na skrzyżowaniach z nią połączonych. Ponadto:

- z obsługi przez komunikację miejską wyłączony zostanie przystanek autobusowy „Zabrze Stadion” przy ul. Roosevelta;

- w ciągu ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Chłopską zabronione będzie zatrzymywanie się i postój pojazdów (na jezdni i na chodniku).

Jak podaje zabrzański ratusz dla mieszkańców, którzy 4 sierpnia nie będą mogli parkować swoich samochodów w obrębie ulicy Damrota, ARENA Zabrze udostępni nieodpłatnie swój parking podziemny.

Katowice tdp 2021

Może Cię zainteresować:

Tour de Pologne 2023 w Katowicach 3 sierpnia. Zamknięte ulice, parkingi i zmiany w kursowaniu transportu ZTM

Autor: Katarzyna Pachelska

14/07/2023

Remont wiaduktow korfantego zabrze

Może Cię zainteresować:

Remont wiaduktów w ciągu alei Korfantego w Zabrzu, nad DK88 i torami PKP, już na finiszu

Autor: Katarzyna Pachelska

19/07/2023

czytaj więcej:

CB767 A0 C 4848 4787 A6 F8 F741 AEF825 BA

Nowa siedziba Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży

Targi turystyczne zabrze 14

Międzynarodowe Targi Turystyczne 2023 w Arenie Zabrze

Sztolnia Królowa Luiza

Zwiedzanie i miejska gra: Światowy Dzień Turystyki w Zabrzu

Arena Zabrze z czterema trybunami

Radni opowiedzieli się za zbudowaniem czwartej trybuny

Turniej szachowy odbędzie się w arenie Zabrze

Arena Zabrze: będzie szachowy rekord na 100-lecie miasta?

Sliwki gliwice

Rusza remont ul. Śliwki. Kierowcy muszą się...

Dda0fce59bb58fc9ce5a37078965a11d

Biało-czerwona w podróży, czyli Polaków pomysły...