24-godzinny Piłkarski Turniej Niepodległości odbędzie się w hali zabrzańskiego MOSiR. Będą też mecze teqballa

W piątek, 10 listopada, w hali MOSiR Zabrze rozpocznie się 24-godzinny Piłkarski Turniej Niepodległości, w którym udział weźmie około 60 zespołów w różnych kategoriach wiekowych. To już czwarta edycja tego wydarzenia.

Turniej rozpocznie się w piątek, 10 listopada, o godzinie 14, natomiast zakończenie wydarzenia zaplanowane zostało na sobotę, 11 listopada, na godzinę 17.

W poprzedniej edycji turnieju wzięło udział około 700 uczestników, reprezentujących ponad 50 zespołów. Drużyny przez 24 godziny rywalizowały w meczach piłki nożnej oraz teqballa, czyli dyscypliny polegającej na odbijaniu piłki, aby trafiła ona w specjalnie zaprojektowany dla tego sportu stół (podobny to pingpongowego, ale opadający po obu stronach), po stronie przeciwnika.

W pokazie teqballa wezmą udział reprezentanci Polski, medaliści tegorocznych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Koncept 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości zyskał uznanie zarówno wśród młodszych, jak i starszych zawodników. Wydarzenie przyciąga coraz większe zainteresowanie, co potwierdza tegoroczna liczba zgłoszeń – łącznie 64 drużyny, które rywalizować będą w 8 kategoriach wiekowych (U-7, 8, 10, 12, 14, 18, seniorzy, oldboje), w tym również 24 drużyny kobiece oraz 40 drużyn dziecięcych – podkreślają w Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, która organizuje turniej.

Dodajmy, że organizatorzy zaplanowali także inne atrakcje – będą dmuchańce, mobilne boisko, będzie też możliwość oceny cech motorycznych.

Dzięki projektowi Bundesliga Common Ground zrewitalizowano boisko w Zabrzu

Może Cię zainteresować:

Bundesliga Common Ground w Zabrzu. Razem z Lukasem Podolskim. Otwarto zrewitalizowane boisko przy ulicy Gdańskiej

Autor: Redakcja

25/05/2023

Turniej odbył się w hali MOSiR

Może Cię zainteresować:

Juniorzy zabrzańskiego Górnika wygrali międzynarodowy turniej piłkarski w hali MOSiR. Zespół Gwarka był trzeci

Autor: Redakcja

18/01/2023