Pasieki z recyklingu elektrycznych śmieci?

W chwili, gdy niedziałającą ładowarkę wkładamy głęboko do szuflady, a czajnik wywozimy na działkę, by nie przeszkadzał w domu, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Z jednej strony nie robimy nic złego, przecież nie wyrzucamy tych sprzętów do śmietnika. Z drugiej, przechowujemy je nie zdając sobie sprawy, że gromadzimy urządzenia, które mogą być dla nas niebezpieczne. Co więc należy z nimi zrobić? Jak postępować, by nie stwarzały zagrożenia? Czy takie sprzęty mogą się jeszcze przydać?

Wszelkie zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne to po prostu elektryczne śmieci. Wymienić tutaj można niedziałające urządzenia, które często zalegają w naszych domach i w firmach. Są to odpady, z których mogą wydostawać się niebezpieczne substancje, np. rtęć, chrom, azbest, benzen czy ołów. Stanowią one zagrożenie zarówno dla człowieka i zwierząt, jak i dla środowiska naturalnego. Dlatego należy się ich pozbyć w prawidłowy sposób, by mogły być poddane recyklingowi. Pamiętać trzeba, że to od nas zależy, gdzie trafią elektryczne śmieci, a nasze decyzje mają ogromny wpływ na środowisko. Zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne przekazane specjalistycznej firmie, zawsze trafią do recyklingu. W zakładzie przetwarzania zostaną bezpiecznie przetworzone, a odzyskane w wyniku tego procesu surowce, będą wykorzystane przy produkcji nowych sprzętów.

Ul z recyklingu

Jak się pozbyć elektrycznych śmieci?

Elektryczne śmieci często stanowią kłopot, z którym nie wiemy jak sobie poradzić. Zastanawiamy się co zrobić, gdy zepsuje nam się toster czy suszarka? A co, gdy lodówka, pralka lub drukarka przestaną działać? Może znieść je do piwnicy? Nie będą zalegały nam w domu, a w piwnicy zawsze znajdzie się jeszcze miejsce.

Okazuje się, że takie niedziałające urządzenia, które zalegają w domu lub w firmie nie stanowią już żadnego problemu! Można zamówić ich bezpłatny odbiór. Wystarczy zadzwonić pod numer 572 102 102 lub wypełnić formularz on-line i umówić się na dogodny termin. Usługa jest kompleksowa. Dzięki niej w szybki sposób pozbędziemy się dużych elektrycznych śmieci, a przy okazji oddamy również te mniejsze. A co gdy posiadamy tylko urządzenia o małych gabarytach? Można oddać je do czerwonych pojemników, które zostały stworzone z myślą o wygodzie mieszkańców. Zlokalizowane są często na osiedlach, przy urzędach, czy sklepach wielkopowierzchniowych, by dostęp do nich był łatwy. Takie pojemniki to wyjątkowe rozwiązanie. Pojawiają się w kolejnych miastach, a ich lokalizację z łatwością sprawdzimy pod adresem https://elektrycznesmieci.pl.

Elektryczne śmieci do recyklingu – czy to konieczne?

Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne poddawane są recyklingowi, ponieważ stanowią cenne źródło surowców. Niedziałające sprzęty także i z tego powodu nie mogą być wyrzucone do zwykłego kosza na śmieci i trafić na wysypisko. W elektrycznych śmieciach należy dostrzec korzyści, które mogą służyć człowiekowi, ale nie tylko. Mogą one również przyczynić się do zachowania prawidłowego ekosystemu i dać dom małym przyjaciołom człowieka.

Ule z recyklingu

Co łączy pralkę z pszczołami?

Odpowiedź z pewnością jest zaskakująca. Już w wielu polskich miastach znajdują pasieki z recyklingu pralek. Brzmi to intrygująco i zdecydowanie niestandardowo Autorem projektu miejskiego ula z recyklingu jest - Tomasz Waśkiewicz - grafik i pszczelarz w jednej osobie. To on zadbał nie tylko o nowoczesne wzornictwo, ale także o funkcjonalność pszczelego domu. Ule z recyklingu stają się doskonałym miejscem życia dla tysięcy pszczół, które w miastach narażone są na wyginięcie. Takie miejskie pasieki stanowią ważny oraz integralny element ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci, realizowanego przez MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.

Odbiór elektrośmieci

Co zrobić ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym? Odpowiedź na to pytanie nie stanowi już problemu Bądźmy eko, oddając elektryczne śmieci do recyklingu. Pszczoły czekają na nowe domy!

www.elektrycznesmieci/odbior
Zadzwoń: 572 102 102

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon